Tworzenie stron www

Strona www to obecnie nieodłączona reklama każdej firmy. Pozwala ona na zaprezentowanie działalności firmy, przedstawienie jej wyrobów, jest najprostszą formą kontaktu z klientem. Obecnie posiadanie profesjonalnej strony internetowej to szereg korzyści – atrakcyjna wizualnie i merytorycznie witryna zapewni napływ nowych kontrahentów.

W skrócie – strona internetowa to inwestycja która ma na celu jedno: przynieść dodatkowe wymierne korzyści czyli kontrahentów i pieniądze.

W Skalnet Usługi Informatyczne tworzymy witryny na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw. Nasze doświadczenie pozwala na tworzenie wysokiej jakości produktów, dopracowanych zarówno od strony wizualnej, merytorycznej jak i informatycznej.

Projektowanie strony internetowej zaczynamy od zapoznania się z wymaganiami klienta. W tym celu, po wstępnych ustaleniach pozwoli na określenie stylu i elementów jakie mają dominować w witrynie. Po zakończeniu tego etapu, dopracowujemy szczegóły i zaczynamy pracę nad grafiką strony głównej witryny. Po zakończeniu projektu graficznego, przedstawimy go klientowi i wprowadzamy zgłoszone poprawki. Po tym etapie rozpoczynamy pracę nad witryną czyli projektowanie stron internetowych dla poszczególnych podstron a po ich zaakceptowaniu przez klienta, przechodzimy do etapu który nazywamy tworzenie stron internetowych.

Po zakończeniu prac graficznych nad witryną przystępujemy do kolejnego etapu który nazywamy tworzenie stron internetowych.

Polega on na kodowaniu projektu graficznego czyli przerobienia projektu na szablon kodu HTML, CSS, JavaScript. Kod który przygotowujemy jest tworzony zgodnie ze standardami W3C, co zapewnia poprawne wyświetlanie gotowej strony www w rożnych przeglądarkach.

Same elementy witryny są przygotowywane tak, aby były szybko pobierane z serwera. Kodowana w ten sposób strona www ułatwia w późniejszym czasie promocję witryny w wyszukiwarkach(pozycjonowanie witryny).

Odpowiednio przygotowany i zoptymalizowany szablon strony www to:

    – gwarancja odpowiedniego wyświetlania w różnych przeglądarkach
    – zgodność ze standardami W3C
    – kod łatwy w edycji i dalszej rozbudowie
    – podstawowy wymóg przy pozycjonowaniu witryny
    – przyjazne dla wyszukiwarek i użytkowników rozwiązania